Sesje terapeutyczne dla dorosłych i młodzieży

sesje terapeutyczne

Konsultacje psychologiczne i terapia

Konsultacja to zazwyczaj jedno lub kilka pierwszych spotkań w czasie których rozmawiamy o trudnościach, potrzebach, oczekiwaniach, wcześniejszych doświadczeniach w terapii, dotychczasowym radzeniu sobie oraz możliwościach współpracy. W czasie dalszej pracy terapeutycznej korzystam z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz podejścia ericksonowskiego. Poszukujemy zasobów, pozwalających lepiej radzić sobie z trudnościami. Zajmujemy się tematami, z którymi przychodzisz, sprawdzamy co działa, poszukujemy rozwiązań.

 Więcej

Techniki relaksacyjne i praca w transie

Techniki relaksacyjne i praca w transie mogą być związane z pracą nad takimi obszarami jak: redukcja stresu, nauka radzenia sobie z napięciem, nadmiernym lękiem czy zwiększenie skuteczności działania w sytuacji presji. Czasem proponuję techniki relaksacyjne i pracę w transie hipnotycznym w pracy nad innymi obszarami, takimi jak: osiąganie celów, budowanie poczucia własnej wartości, pewności siebie, zmiana nawyków żywieniowych. Stan relaksu pozwala być blisko swoich potrzeb, w kontakcie z własnymi emocjami. W stanie odprężenia jesteśmy bardziej kreatywni, co zwiększa możliwość dostrzegania i tworzenia nowych rozwiązań. W stanie rozluźnienia także łatwiej wprowadzić pożądane zmiany.

Więcej

Sesje psychodietetyczne

Na pierwszym spotkaniu rozmawiamy o trudnościach, dotychczasowych nawykach, wcześniejszych doświadczeniach, próbach odchudzania. Poruszamy temat wiedzy na temat zdrowego żywienia i zastosowaniu tej wiedzy w praktyce. Z doświadczenia wiem, ze trudnością często nie jest brak wiedzy a właśnie jej stosowanie. W takiej sytuacji pracujemy nad lepszym rozumieniem siebie: mechanizmów, przekonań, potrzeb i emocji. Sprawdzamy, jakie funkcje pełni jedzenie. Przyglądamy się, co kryje się pod danym zachowaniem. Sprawdzamy, co podtrzymuje te zachowania. Poszukujemy odpowiednich rozwiązań, możliwości radzenia sobie z emocjami, potrzebami w bardziej konstruktywny sposób.

Sesje rozwojowe

Praca psychologiczna może być wsparciem nie tylko w sytuacji kryzysów, ale także w sytuacji podejmowania nowych wyzwań. Sesje mogą służyć skutecznemu osiąganiu swoich celów i lepszemu radzeniu sobie ze stresem. Sesje rozwojowe mogą dotyczyć sfery prywatnej lub zawodowej.

Umów się na wizytę już teraz
lub dowiedz się o mnie więcej
Kliknij tutaj

  Wiadomość

  Umów się na wizytę

   

  Zadzwoń pod numer:
  500608183

   

  Lub napisz e-mail na:
  maria.anna.bus@gmail.com