Techniki relaksacyjne i praca w transie

Współczesny świat często stawia przed nami trudne wyzwania: często skupiamy się na realizacji zadań, żyjemy w pośpiechu, tracimy umiejętność regeneracji, utrzymywania organizmu w równowadze. Długotrwale życie w napięciu może przyczyniać się do różnych problemów emocjonalnych i somatycznych. Stresu nie da się uniknąć, ale możemy za to poprawić swoje możliwości radzenia sobie z napięciem. Techniki relaksacyjne są prostym, podstawowym narzędziem pozwalającym odzyskać równowagę.

Kiedy warto poznać techniki relaksacyjne?

Po techniki relaksacyjne na pewno warto sięgnąć wtedy, gdy potrzebujesz lepiej radzić sobie z napięciem, kiedy chcesz nauczyć się efektywniej odpoczywać. Z poznaniem metod relaksacji nie warto czekać do wystąpienia kryzysu – poznawanie technik relaksacyjnych jest zadbaniem o siebie, przygotowaniem swojego organizmu do lepszego radzenia sobie z napięciem i zachowania równowagi. W stresowej sytuacji jest raczej niewiele przestrzeni na naukę. Sytuacja stresu jest momentem, w którym potrzebujesz skorzystać z czegoś sprawdzonego, aby sobie poradzić. Warto przygotować się wcześniej i poprawić swoją zdolność radzenia sobie w sytuacjach stresowych, powracania do równowagi po wystąpieniu takich sytuacji.

Czy techniki relaksacyjne i praca w transie są oddzielną sesją?

Techniki relaksacyjne mogą być oddzielną sesją – jeśli celem spotkania, będzie po prostu poznanie sposobów radzenia sobie z napięciem. Wtedy możliwe jest doświadczenie i omówienie kilku metod relaksacyjnych. Częściej jednak techniki relaksacyjne są częścią sesji terapeutycznej. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pracy w transie hipnotycznym. Techniki relaksacyjne czy praca w hipnozie są narzędziami, które możemy zastosować w celu osiągnięcia konkretnego celu, z którym przychodzisz. 

Możliwe jest umówienie się na spotkanie, którego celem jest poznanie technik relaksacyjnych. Trochę inaczej jest w przypadku hipnoterapii – nie umawiam się przy zapisie na pracę w transie. Sesje terapeutyczne i rozwojowe są poprzedzone konsultacją. Właśnie w czasie konsultacji rozmawiamy o nadziejach, oczekiwaniach, motywacji i możliwościach. Omawiamy też wątpliwości. 

Kiedy proponuję techniki relaksacyjne w czasie sesji?

Najczęściej w czasie sesji terapeutycznej proponuję doświadczenie jakiejś konkretnej techniki relaksacyjnej. Stosowanie metod relaksacyjnych w czasie sesji terapeutycznej jest związane z konkretnym tematem poruszanym w czasie sesji np. z redukcją stresu, umiejętnością odpoczywania, kompulsywnym jedzeniem czy doświadczaniem objawów psychosomatycznych, takie jak różnego rodzaju dolegliwości bólowe pozbawione medycznych podstaw: bóle głowy, mięśni czy bóle w klatce piersiowej. 

Jak wygląda sesja hipnozy?

Wokół hipnozy narosło wiele mitów. Najpierw rozmawiamy o wątpliwościach. Jest to istotne dla twojego poczucia komfortu w czasie sesji i efektów tej sesji. Kolejnym krokiem jest doświadczenie stanu rozluźnienia poprzez relaksację i wejście w trans. Trans hipnotyczny jest naturalnym stanem umysłu. Każdy z nas doświadczył tego stanu wielokrotnie nie mając świadomości, że jest to stan transu hipnotycznego. W stanie transu ciało i umysł są w stanie rozluźnienia, świadomość jest zawężona. Jednocześnie zwiększa się koncentracja i podatność na sugestie.    Co istotne sugestia niezgodna z wolą, systemem wartości osoby poddawanej hipnozie powoduje jej odrzucenie. W stanie transu hipnotycznego możesz rozmawiać. W każdej chwili, jeśli zechcesz możesz też wyjść z transu i przerwać sesję, ale jest to bardzo przyjemny stan. 

Czy hipnoza może w szybki sposób zmienić życie?

Część osób upatruję w hipnoterapii nadzieję na szybką i niewymagającą wysiłku zmianę. Stan hipnozy może pomóc odkryć swoje potrzeby i zintegrować je. Hipnoza może pomóc zrozumieć emocje, być bliżej własnych wartości, a także służyć znalezieniu rozwiązań, wprowadzeniu zmian, osiąganiu celów zawodowych, osobistych, sportowych. Jednak Twoja gotowość do pracy nad sobą jest niezbędna do pojawienia się pożądanych zmian. 

Kto może skorzystać z hipnozy?

Pracę w transie hipnotycznym proponuję osobom dorosłym, które chcą zrealizować swoje cele zawodowe, osobiste, sportowe. Techniki hipnotyczne są częścią sesji terapeutycznej. Pracuję w ten sposób z osobami, które chcą przyjrzeć się swoim wewnętrznym potrzebom, emocjom, zrozumieć swoje zachowania, poradzić sobie z ograniczającymi przekonaniami. Sesja hipnoterapii bywa rozwijająca dla osób, które na codzień działają w sposób racjonalny, zadaniowy.

Młodzieży, a także osobom, które w ostatnich miesiącach doświadczyły psychozy, zmagają się z zaburzeniami osobowości, chorobami psychicznymi np. schizofrenią, proponuję skorzystanie z technik relaksacyjnych.

Jeśli masz poczucie, że trudno ci radzić sobie z napięciem lub po prostu chcesz zadbać o siebie, zwiększyć swoje umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresu, popracować nad ważnymi dla ciebie celami  zapraszam do kontaktu.

  Wiadomość

  Umów się na wizytę

   

  Zadzwoń pod numer:
  500608183

   

  Lub napisz e-mail na:
  maria.anna.bus@gmail.com