Anna Bus

Czy masz jakieś pytania?

Anna Bus

Pracuję z osobami, które znajdują się w sytuacji kryzysu, potrzebują wsparcia w radzeniu sobie ze stresem, doświadczają silnych emocji, trudności w relacjach, zmagają się z uzależnieniami, zaburzeniami odżywiania. Przyjmuję osoby określające siebie jako DDA.

Sesje terapeutyczne

W pracy terapeutycznej łączę różne nurty. Korzystam z różnych doświadczeń. Chętnie odwołuję się do założeń terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz podejścia ericksonowskiego. Czasem proponuję także pracę metodą EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing). Ważnym elementem stosowanych przeze mnie metod jest poszukiwanie zasobów pozwalających poradzić sobie z trudną sytuacją. Punktem wyjścia jest obecna sytuacja i aktualne potrzeby i cele. W czasie sesji przyglądamy się przeszłym i obecnym doświadczeniom, emocjom i potrzebom. Analizujemy sytuacje kiedy problem nie istniał. Tworzymy obraz chcianej rzeczywistości. Odkrywamy nowe możliwości i wprowadzamy pożądane zmiany.

Techniki relaksacyjne, trans hipnotyczny

W czasie pracy dotyczącej radzenia sobie ze stresem korzystam z technik relaksacyjnych. Czasem proponuję pracę w transie hipnotycznym. Stan relaksu pozwala na większą kreatywność, dostrzeganie zupełnie nowych rozwiązań. W stan odprężenia pozwala być bliżej swoich emocji i ważnych, choć czasem głęboko skrywanych potrzeb. W takim stanie łatwiej wprowadzać pożądane zmiany.

Konsultacje psychodietetyczne

W czasie konsultacji psychodietetycznych najpierw proponuję przyjrzenie się nawykom, preferencjom, przekonaniom, potrzebom, aby uwzględniając sytuację ustalić cele do pracy i określić możliwości osiągnięcia trwałej zmiany.

Doświadczenie

Moje doświadczenie zawodowe jest związane z takimi instytucjami jak:

 • Klinika Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego,
 • Akademicki Ośrodek Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego,
 • Kliniczny Oddział Psychiatryczny Szpitala Wolskiego,
 • Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii,
 • Poradnia uzależnień w Warszawie SZPZLO-Ochota

Wykształcenie

Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, szkolenie z Terapii Skoncentrowane na Rozwiązaniach, studia z Psychodietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Uczestniczyłam w różnych szkoleniach, z których korzystam w czasie mojej pracy m.in. w zakresie pracy z traumą, szkolenie EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing), terapii uzależnień behawioralnych, żywienia, metody NVC (porozumienie bez przemocy), kurs coachingu (Multi-Level Coaching), kurs hipnozy (Master Hipnozy i Hipnoterapii w Polskim Instytucie Hipnozy oraz szkolenia z hipnozy w Polskim Instytucie Ericksonowskim). Skończyłam szkolenie z terapii uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia i obroniłam certyfikat w tym zakresie. Pracuję pod superwizją. Obecnie uczestniczę także w 4 -letnim, atestowanym przez Towarzystwo Psychiatryczne szkoleniu w podejściu ericksonowskim oraz innych tematycznych kursach i szkoleniach.

Dyplomy i certyfikaty

  Wiadomość

  Umów się na wizytę

   

  Zadzwoń pod numer:
  500608183

   

  Lub napisz e-mail na:
  maria.anna.bus@gmail.com